pondělí 3. listopadu 2014

Narozeninový knižní TAG

Vzhledem k tomu, že mám dnes narozeniny, chtěla jsem zveřejnit nějaký ten narozeninový článek. U Mony jsem narazila na Narozeninový knižní TAG a řekla jsem si, že to by se sem mohlo i vcelku hodit.1. Ode dne svého narození si odečti číslo pořadí měsíce, ve kterém si se narodila. Toto číslo počítejte na knihách ve své poličce, na jakou knihu v pořadí tohoto čísla narazíte?


3.11. -> 3-11=-8
Použiji tedy pravděpodobně číslo osm. Na osmém místě se v mé knihovně nachází aktuálně Paměti imaginárního kamaráda.2. Pokud by jste mohli strávit narozeniny s jakoukoli knižní postavou, kdo by to byl a proč?

Páni, tak to těžko říct.. Asi bych zvolila 11. doktora. Není to čistě knižní postava, ale jsou i Doctorovské knihy, takže si myslím, že se to může počítat.
No a proč? Protože on je zkrátka úžasný. Strašně mě okouzlil a někdy bych se s ním chtěla potkat.
3.Kniha, která se odehrává v sezóně (období), ve které jste se narodili.

Hm, tak to opravdu netuším... Jaká kniha se odehrává na podzim? Aktuálně mě vážně nic nenapadá. Poradíte mi vy?

4.Najdi knihu, která je stejně barevná, jako barva Vašeho „kamene narození“

No těch kamenů, co se přiřazují ke štírovi je několik. No, ale tak například hematit, ten je černý. No a to je v mé knihovně například kniha Hunger games - Aréna smrti.5. Je série (řada) knih, která má stejný počet knih, jako tvůj věk?Pokud ano, která?

No rozhodně to nemá žádná série, kterou jsem zatím četla. Ale objevila jsem, že například Upíří deníky mají sedmnáct dílů. Navíc jsem zjistila, že má opravdu přesně sedmnáct dílů, tedy alespoň v češtině.

6. Vyberte si knihu, která je „zasazená“ do doby, světa či státu, ve kterém by jste se chtěli narodit.

Zvolím si knihu, kterou jsem zatím nečetla, ale plánuji to. Je to kniha od Ceasara - Zápisky o válce galské. Ceasar tam popisuje dobu keltů a to je přesně ta doba, kde bych chtěla jako keltský pohan žít.

6 komentářů:

 1. přeji všechno nejlepší :)

  OdpovědětVymazat
 2. Trošku opožděně všechno nejlepší :). Jinak moc pěkný TAG :D.

  OdpovědětVymazat
 3. Odpožděně vše nej :)
  A opravdu bys chtěla žít v době keltů? :O
  zavk.blogspot.cz

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji :)
   Ano chtěla, strašně mě fascinují a miluji jejich náboženství

   Vymazat