neděle 16. listopadu 2014

Čtecí návyky TAG

 Na AWoB, jsem narazila na tento knižní tag a tak jsem se rozhodla, že ho vyplním. Doufám, že se vám bude líbit.

1. Máš doma určité místo na čtení?
Většinou čtu ve svém pokoji na posteli, protože to je jediné místo, kde mě většinou nikdo neruší.

2. Záložka nebo kousek papírku, který se právě válí poblíž?
Mám moc ráda záložky. Obzvláště pokud se jedná o nějakou fotku, kterýma si zakládám knihy poměrně často. Avšak když po ruce zrovna žádnou záložku nemám, jednoduše najdu první papírek co mám po ruce. 


3. Můžeš prostě jen tak přestat číst, nebo nejprve dočteš kapitolu?
 Přestat číst a nebýt na konci kapitoly? Vždyť i po dočtení kapitoly je většinou těžké přestat číst.

4. Jíš nebo piješ během čtení?
U čtení hlavně piji - jsem hrozný čajomil. Ale s jídlem si dávám pozor. Představa, že se mi kniha ušpiní mne děsí.5. Posloucháš u čtení hudbu nebo televizi?
Televizi rozhodně ne. Ta mne akorát tak rozptyluje A co se hudby týče, poslouchám skladby bez textů - neruší mne a navíc dodávají čtení ještě lepší atmosféru, pokud zvolíte dobrou hudbu.

6. Čteš vždy pouze jednu knihu, nebo několik naráz?
Většinou čtu více knih naráz - recenzí kniha, povinná četba, anglická kniha a další libovolná kniha. 7. Preferuješ čtení doma nebo čteš kdekoliv?
Čtu vcelku kdekoliv - doma, ve škole, v autobuse, ... A opravdu ráda si chodím s knihou sednout do čajovny nebo literární kavárny.

8. Čteš nahlas nebo pouze ve své mysli?
Většinou jenom v mysli, protože ostatní lidé by pak asi vážně nechápali. Ale ráda někomu předčítám. A někdy když jsem doma, čtu nahlas jen tak pro sebe nebo pro svého potkana(a klidně si o mě myslete, že jsem blázen :D)9. Čteš si některé pasáže dopředu nebo dokonce přeskakuješ kapitoly?
Ne, nikdy! Vždyť ti si člověk úplně zkazí překvapení s příběhu. Opravdu nechápu, jak to může někdo zvládat.

10. Lámeš hřbet nebo se jej snažíš uchovat jako nový? 
Jistě, že se jej snažím uchovat jako nový.

11. Píšeš si do svých knih?
Rozhodně ne. Píšu si možná tak do učebnic. A někdy tužkou slabě podtrhávám určité pasáž v knihách z knihovny, protože mne například vždy potěší, když nějakou pasáž objevím podtrhnutou - více se na ní soustředím a nadchne mě například mnohem víc, než kdybych si jí takto podtržené nevšimla. 

Dále nominuji Lucy Lillianne, Camillu Barnet a Hλnku. Nevím, zda se některá z vás tagů účastní, tak doufám, že vás případně neurazí, že jsem vás nominovala. Vyplňovat vás to samozřejmě nenutím, ale ráda bych si vaše odpovědi přečetla.

Zdroje obrázků: 1, 2, 3, 4, 5

11 komentářů:

 1. Jo, v posteli se čte nejlíp! :D Já osobně záložky nepoužívám, i když je tak nějak sbírám. Ale vůbec mi nedělá problém udělat z čehokoli jednorázovou záložku. Na tom ostatním jsem nějak podobně, akorát já nezvládám číst víc knih naráz. Když už začnu, tak dočítám tu lepší, a na ty zbylé zhola kašlu. :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To dozajista. Navíc já během dne používám postele jako něco na způsob gauče, takže asi tak.
   No mě se také někdy stává, že nějakou knihu mám rozečtenou pěkně dlouho a mezitím přečtu spoustu dalších. Ale zkrátka mám různé nálady a někdy nemám náladu číst tu jednu knížku, tak čtu jinou.

   Vymazat
 2. Jsem si jistá, že si potkan čtení užívá :)) Když jsme my měli rybičky, ségra jim předčítala pohádky :D A hudbu bez textu jsem ještě nezkoušela, díky za tip :

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To určitě, i když na mě háže spíše takový pohled "No je to krásný, ale co kdybys mi radši dala něco dobrýho?" :D
   Není zač. Já si jí opravdu užívám

   Vymazat
 3. Souhlasím se vším, mám to úplně stejně, akorát teda nepředčítám potkanovi :D a nemyslím si že jsi blázen :D

  OdpovědětVymazat
 4. Já taky ráda čtu v kavárně, tam je super atmosféra a k tomu něco dobrého mňam :) Mě ruší jakákoliv hudba, moc jí prožívám a pak se nesoustředím a potkan se má! :)

  OdpovědětVymazat
 5. týjo, to podtrhávání knih z knihovny zní fakt hezky :) ^^

  OdpovědětVymazat
 6. Jo, taky jsem schopná číst prakticky kdekoliv, i když do kavárny s knížkou moc nechodím. (Hlavně proto, že když už, jdu tam zásadně se spolužačkama, takže místo čtení se jednoduše vykecávám, ehm.) =D Ale poslední dobou jsem si taky docela oblíbila čtení v posteli, to musím přiznat... =D

  OdpovědětVymazat
 7. super TAG! Já vždycky zakládám knížky prvním, co mi přijde do ruky, ale spíše je to tím, že prostě žádné hezké záložky doma nemám. A nemyslím si, že jsi divná, když čteš nahlas. Já sama sice čtu rychleji a více se do děje "ponořím", když čtu v duchu, ale myslím, že to divné není. :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak když nemáš doma záložky, zkus se někdy zúčastnit mé víkendové soutěže o ně ;) Třeba se ti poštěstí

   Vymazat
 8. Tohle je prozatím dost originální tag. :) Určitě téhle nominace využiju. Děkuju. Moc mě to potěšilo už z toho důvodu, že jsem tvůj blog do teď neznala, ale budu ho navštěvovat častěji. :)

  OdpovědětVymazat